Prodej přírodních korků

Jsme výhradním zástupcem rakouské firmy Korken Schiesser Wien, která je dceřinou firmou největšího světového výrobce zátek Amorim Porto z Portugalska.

Klíčová data o skupině AMORIM:

  • Světový výrobce č. 1 v přírodních korcích
  • Roční prodej více než 5, miliardy korků (rok 2018)
  • Společnost s historií od roku 1870
  • Více než 12 výrobních závodů na korkové uzávěry
  • Největší světový vlastník korkových dubů
  • Aktivní prodej ve více než 82 zemích celosvětově
  • Více než 16.800 zákazníků v roce 2018

Přírodní korky

Zátky Amorim

Přírodní korkové zátky dodáváme v hermeticky uzavřených pytlích, a to od množství 500 ks. V kartonech dodáváme od množství 1000 ks. Větší kartony jsou na 5–6.000 korků.

Díky operativnímu zásobování z Vídně, jsme schopni od druhé dodávky korků zajišťovat korky zhruba do týdne. První objednávka korků trvá 2-3 týdny (s vlastním logem).


Korky Classico

Přírodní korky ND TECH®

Společnost AMORIM vyvinula jako první společnost na světě plně automatické kontrolní mechanismy na kusovou kontrolu hladiny TCA v korcích. V roce 2016 bylo takto zkontrolováno více než 750.000 ks korků řady ND TECH®, v roce 2018 už to bylo 50 milionů korků.

Korky řady ND TECH® získaly v soutěži Vinitech Sifel 2016 Innovation Awards (kategorie Vine and Wine) prestižní Zlatou cenu. Předsedové poroty, Jean-Luc Berger a Pierre Gaillard, zdůraznili skutečnost, že ND TECH® je nejnovější a nejmodernější technologie v boji za odstranění TCA a hraje klíčovou roli při zlepšování kvality vín.

Investice do výzkumu v průběhu 5 let přesáhly 10 milionů EUR. Doba, která byla dříve nutná na zjištění hladiny TCA, se zkrátila z dlouhých 14 minut na jednotky vteřin. Nyní je celá výroba a kontrola automatizovaná. Úroveň přesnosti, nezbytná pro splnění normy v průmyslovém měřítku pro 100% zkoumaných zátek je zcela ohromující, zejména vzhledem k tomu, že detekční práh 0,5 nanogramů / litr je ekvivalentem jedné kapky vody v 800 olympijských plaveckých bazénech! Testovací chromatografy běží 24 hodin denně, 7 dnů v týdnu, 365 dnů v roce.

Korky řady ND TECH® představují světovou špičku kvality přírodního korku, nabízené pro moravské i české vinaře.

Korky Classico

Přírodní zátky Classico

Nejvyšší řadou přírodních celokorků je řada Classico. Tato řada se vyrábí v různých stupních kvality, které se od sebe odlišují velikostí a četností pórů.

Technické údaje

Délka 38, 45, 49, 54 mm
Šířka 24, 25, 26 mm

Od množství 1.000 ks. Potisk zdarma v ceně. Balení v uzavřených pytlích a vložené do kartonů.

Korky Bio Natural Kork

Přírodní zátky Bio Natural Kork

Samostatnou řadou přírodních celokorků Classico je řada Bio Natural. Korek ideální pro vína se známkou BIO, absolutně čisté přírodní korky nejvyšší kvality.

Technické údaje

Délka 45, 49, 54 mm
Šířka 24 mm

Korky Helix

Přírodní zátky Helix

Světová novinka pro ruční uzavírání láhví. Přírodní korkový uzávěr, který se uzavírá strojově. Umožňuje opětovné uzavírání láhve. Výborný těsnící uzávěr pro gastro, nebo všude tam, kde se láhev vína nevypije ihned.

Korky kolmatované

Kolmatované přírodní zátky

Střední řadu korků reprezentují tzv. kolmatované korky. Jedná se o korky, které jsou vhodné pro skladování vín do 5 let. Kolmatovaný korek je celokorek, který je obalený „korkovým prachem“ který zaslepuje veškeré viditelné póry.

Dodává se v několika stupních kvality a různé cenové hladiny: AQUAMARK PREMIUM, AQUAMARK VINTAGE, KOLMAT PLUS, KOLMAT STANDARD-

Technické údaje

Délka 45, 49 mm
Šířka 24 mm

Korky Twintop

Přírodní zátky Twintop

Do střední řady korků patří také Twintop korky. Jedná se o korky, které mají na obou koncích celokorkové destičky, prostřední část je z drceného korku. Vhodné pro archivaci do 5 let.

Nabízíme kvalitu: A, STANDARD, EVOLUTION.

Technické údaje

Délka 39, 44 mm
Šířka 23,5 a 24 mm

Korky Twintop

Přírodní zátky Neutro Kork Premium

Inovativním produktem střední řady korků je model Neutro Kork Premium. Jedná se o jedinečný korek z mikrogranulátu na přírodní bázi, kde výrobce garantuje 0% TCA látek a tím nulovou pachuť po korku ve víně.

Nabízíme kvalitu: PREMIUM, Standard.

Technické údaje

Délka 38, 44, 47 mm
Šířka 24 mm

Korky Ultra Aglokork

Přírodní zátky Ultra Aglokork

Nejnižší řadu levných a kvalitních korků zajišťuje řada drcených korků Ultra.

Technické údaje

Délka 35, 38 mm
Šířka 23, 24 mm

Korky sektové

Sektové korky

Ve třech kvalitách.

Technické údaje

Rozměry 48×30,5 mm (dvoudestičkové) nebo 48×30 mm (jednodestičkové)

Korky hříbečkové

Hříbečkové korky

Lékovky, likéry, atd.

Technické údaje

Průměr 11, 14, 17, 18, 19 a 20 mm

Korky kónické

Kónické korky

Pro demižóny, sudy atd.

Evropská unie, Evropský fond pro regionální rozvoj