Vinohradnické služby

Vinohradnické služby

Stavění vinařských konstrukcí Zatlačování vinohradnických sloupků Zatlačování vinohradnických sloupků Zatlačování vinohradnických sloupků

Nově nabízíme následující vinohradnické služby.

  • Zatlačování vinohradnických sloupků
  • Prodej vinařských konstrukcí (sloupky, dráty, spony, krample, kotvy, kotvící lanka, roxory)
  • Stavění vinařských konstrukcí
  • Kompletní likvidaci starých vinohradů (vytahání sloupků, roxorů, drátů, vyčištění pozemků)
  • Kompletní přípravu na výsadbu nových vinohradů

Klučení vinohradů

Klučení Klučení Klučení Klučení Klučení Klučení Klučení Klučení

Nabízíme možnost klučení starých vinohradů novým strojem výrobce, který se na oblast vinařství specializuje již přes 80 let.

Námi nabízená služba – na připraveném starém vinohradě (vytahané a odklizené sloupky, srolované a odklizené dráty, seříznuté hlavy vinohradu na výšku ca. 30 cm) vjede tato speciální technologie, a vytrhá staré hlavy révy vinné i s kořeny. Rychlost stroje je závislá na terénu a ostatních podmínkách, nicméně se pohybuje kolem hektaru za hodinu.

Kontakt: Michal Široký, tel. 602 676 430, e-mail: michal.siroky@pemag.cz


Rigolace

Rigolace Rigolace Rigolace Rigolace Rigolace

Jednou z důležitých činností přípravy nových vinohradů je tzv. rigolace. Jedná se o hlubokou orbu v hloubce 60–110 cm, která zajistí dostatečnou přípravu půdy právě pro nový vinohrad.

Nabízíme rigolaci novým obracecím pluhem. Šíře záběru 50 cm, hloubka až 110 cm. Ideální je pozemek takto připravit na podzim, aby hroudy hlíny přes zimu vymrzly a rozpadly se. S ohledem na náročnost terénu (jílovité půdy, kameny, obratiště atd.) je čas potřebný pro rigolaci jednoho hektaru ca. 6–8 hodin.

Finální přípravu pozemků před výsadbou je vhodné zajistit rotačními bránami. I tuto službu nabízíme.

Kontakt: Michal Široký, tel. 602 676 430, e-mail: michal.siroky@pemag.cz

Rotační brána

Rotační brána Rotační brána Rotační brána

Důležitou finální úpravu pozemku před výsadbou zajišťují tzv. rotační brány. Rotační brána je vybavena rotory, které rozbíjí velké hroudy na drobné kousky a srovnávací lišta urovnává terén do roviny pro nadcházející výsadbu. Tuto činnost je vhodné dělat až po rigolaci, která probíhá na podzim. Nejvhodnější období dle počasí a povětrnostních podmínek pro rotační brány je od ledna do března.

Naše společnost nabízí práci novou rotační bránou renomované francouzské firmy KUHN, šířky 3 metry. Brána je vybavena 10 rotory se zesílenými karbidovými hřeby DURAKUHN a rotačním válcem Maxipacker s ohledem na práci na středně těžkých až těžkých jílových půdách. Půda je zpracovávána až do hloubky 25 cm.

Kontakt: Michal Široký, tel. 602 676 430, e-mail: michal.siroky@pemag.cz


Evropská unie, Evropský fond pro regionální rozvoj